BM
Soru Sahibi
26 Temmuz 2016 13:20

Merhaba hocam

Hocam ben vatani görevini yaban Erim yaşım 28 belimde iki tane fıtık var birazda kanal darlığı var dediler ağrılarım çok olmaya başladı sürekli ağrı oluyordu belden transforaminal enjeksiyon tedavisi gördüm bir hafta sonra tekrardan şiddetli ayakta uyuşma belden boyuna kadar vuran ağrılar 15 dakkadan fazla ayakta duramaz sikayetlerim oldu tekrardan emara girdim iltihaplı romatizma var dediler sadece endol ilacı daha sonra melox Fort 15mg yazdılar halen ağrılarım devam ediyor ne yapmalıyım buda son girdim emar bu emar sonucu nedir hocam SAKRoiLiAK EKLEM MR INCELEMEDE: *** *** **/*** *** ** M incelemede kullanulan sekanslar Koronal ve Aksiyel planlarda SE Tlagurikli Aksiyel planda TSE PD T2 ağarlikli Sağ sakreiliak eklem inferior bölümde iliak eklem yüzünde STIR aosta fokal hiperintens sinyal değişikliği ve postkontrast incelemede bu düzeyde kontrast tutulumu izlenmiştir. STIR sekansta Sol sakreiliak orta inferior kesim anterior iliak eklem yüzünde bulgular hafif sinyal postkontrast incelemede bu düzeyde kontrastlanma izlenmiştir. Tariflenen bilateral sakroileit acusundan anlamli olup klinik bulgular ve direk ile birlikte değerlendirme önerilir

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

MR sonuçlarınız Ankilozan Spondilit denilen iltihabi romatizmal hastalık ile ilişkili olabilir gibi görünüyor. Bu konuda mutlaka bir Romatoloji uzmanının muayenesi ve tedavi düzenlemesi gerekir. Sadece Endol ve Melox yeterli gelmiyor ise daha etkili ve düzenli tedavilerin planlanması doğru olacaktır.

26 Temmuz 2016 14:06