u
Soru Sahibi
1 Şubat 2016 19:53

Merhaba Hocam

Merhaba sorumu cvplarsaniz sevinirim 17 aylik bi kizim var boyu 72 sm sadece cokmu kisa tabloda baktigimda alt sinirda acaba kizim cokmu kisa olucak sorular hep aklimda beni uzuyor yemek yemesi normal.herseyi normal ama boyu cok kucuk babasi 1.75 boyunda bense 1.55 bizim boyumuza bakarak ortalama bisey tahmin edilebilirmi kizim benden kisa boylumu olucak diye cok uzuluyorum doktora goturmelimiyim boyu sorun olurmu

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşe Zengin Turan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba Kızınızın beslenmesi iyi, herhangi bir sağlık problemi olmadığına göre şu anda endişelenmenize gerek yok. 3 ayda bir çocuk doktorunuza düzenli takibe gidin, gelişim takibini yaptırın. Persentil eğrisinde duraksama olmadığı sürece şu an için takip yeterli. Bazen 2-3 yaşlarından itibaren büyümede hızlanma görülebilir. Eğer hep sınırın altında seyrediyorsa bir çocuk endokrinoloji doktoru tarafından değerlendirilmesi gerekebilir. Geçmiş olsun

23 Şubat 2016 15:27