BS
Soru Sahibi
27 Temmuz 2011 18:56

merhaba hocam benim sorunum sabahlari uyandigimda agzimda kotu bir tat olma

merhaba hocam benim sorunum sabahlari uyandigimda agzimda kotu bir tat olmasi bu beni cok rahatsiz ediyor genellikle bu yuzden sabahlari uyandigimda cok asiri sinirli oluyorum sigarada kullaniyorum onceleri sigaradan olabilir diyordum bu yuzden gece uyumadan kesinlikle sigara icmemeye basladim ama genedede ayni sonuc aldim ne yapmami onerirsiniz

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba özellikle sabahları ağız kokusu olması uykuda ağız açık uyuyor ,ağızdan solunum yapıyor olduğunuzu gösteriyor.Yatarken sigara içmeseniz bile sigara mutlaka ağır bir ağız kokusuna yolaçar.Fırçalasanız bile kokuyu gideremezsiniz.Fırçalama sırasında dilinizi de mutlaka fırçayın.Sık sık şekersiz sakız çiğneyin ,lifli ve sert gıdalar tüketin ağızda yıkayıcı etkisinden faydanlanmış olursunuz.Sigara kaynaklı diş taşı ve dişlerinizde lekeler varsa temizletin.Geçmiş olsun

27 Temmuz 2011 19:15