KE
Soru Sahibi
1 Nisan 2011 17:21

Merhaba doktor bey, 29+0 haftalık hamileyim. Hapşırırken bazen (her zaman d

Merhaba doktor bey, 29+0 haftalık hamileyim. Hapşırırken bazen (her zaman değil) idrar kaçırma durumum var, doktorum erken doğum tehlikesi olabilir diye, haftada bir vurdurmam için 4 adet proluton depot iğne verdi. Bir sakıncası var mı? 2. sorum da 10-12 gündür kalbimde hafif pırpır hali var, kelebek çırpınışı gibi, taşikardi gibi... Bu bir sıkıntı mıdır? Hamilelikte normal midir? Teşekkürler....

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Levent M. Şentürk
Kadın Hastalıkları ve Doğum

1. Hapsirirken idtrar kacirma normal bir durumdur. Bu yızden doktorunuz igne vermemistir ama belki baska bazi nedenler de gorup bu igenelri uygun gormustur. Bu igneden 4 tane yapilmasinin bir sakincasi olmaz, merak etmeyin 2. Kansizlik olabilir Bundan dolayi bu tur carpintilar olabilir. Kan sayimi ile bu anlasilir ve beki almiyorsaniz demir verilri. Ama aliyorsaniz da doz arttirilabilir. Bu carpinitnin bebeginize pek bir zarari olmaz. Ama sizi rahatsiz edebilir. Yazdiklarinizdan sizi cok fazla rahatsiz etmedigini ama onemli olup olmadigii merka ettiginiz anliyorum. Ama cok rahatsiz ediyorsa bir kardiyolga gidebilrisniz ve bu kadar rahatsiz eden carpintilari bazi kalp ilaclariyla duzeltebilriiz.

1 Nisan 2011 20:37