DG
Soru Sahibi
18 Ağustos 2011 16:00

Merhaba; diğer hastalıklarımdan dolayı tesadüf eseri hepatit b mikrobunu

Merhaba; diğer hastalıklarımdan dolayı tesadüf eseri hepatit b mikrobunun bulunduğu tespit edildi.Alt ve Ast değerlerim normal sınırlarda.HBV DNA testi sonuçlarım henüz çıkmadı.Ama çıkan diğer sonuçlarımı yotumlayabilir misiniz.Özellikle anti hbc igg nin pozitif olması ne anlama gelmektedir.Yardımcı olur musunuz.HBV DNA nın pozitif ya da negatif çıkması hangi sonucu değiştirir. HBeAg (ELISA) 0.27(NEGATİF) HBsAg (MİKRO ELISA) 93.59(POZİTİF) Anti Hbc IgG (ELISA) 0.12(POZİTİF Anti HBs 0 (NEGATİF) Anti HBc IgM (MEIA veya Bnz) 0,09 (Nonreactive)

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Nilüfer Turhan
Aile Hekimliği

Sayın Gülşah Dalkıran Bir Enfeksiyon Hastalıkları(İntaniye) Uzmanına başvurmanızı tavsiye ederim. Acil şifalar ve sağlıklı günler dilerim.

22 Ağustos 2011 17:02