KH
Soru Sahibi
2 Ağustos 2011 09:56

Merhaba Deniz Hanım, dişlerimi hemen hemen düzenli şekilde fırçalamama r

Merhaba Deniz Hanım, dişlerimi hemen hemen düzenli şekilde fırçalamama rağmen ağız kokusunu engelleyemiyorum. acaba bunun sebebi ne olabilir. ve buna karşı ne önerirsiniz. teşekkür ederim. iyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba dişlerinizi düzenli fırçalıyorsunuz ancak dişleriniz sağlıklı mı? Dişlerinizde çürük veya diştaşı varsa yada hatalı yapılmış resterasyonlar fırçalasanız bile ağız kokusunu engelleyemezsiniz.Bu sorunlar varsa tedavisini yaptırmalısınızSigara kullanımında da fırçalamaya rağmen ağız kokusunu gideremezsiniz,mutlaka olacaktır ancak diş dostu sakız veya ağız gargarlarıyla bastırabilirsiniz .Solunum yaparken ,uyurken ağızdan solunum yapan kişilerde de ağız kokusu olur,ağızdan değil burundan solunum yapmak gerekir.Toplumumzda sıklıkla görülen diabet hastalığında da ağız kokusu olur.Kan şekeri değerinizi ölçtürüp kontrol edin..Geçmiş olsun

2 Ağustos 2011 10:28