sp
Soru Sahibi
28 Temmuz 2014 20:44

Merhaba, bartholin kisti ben de tekrarladı ne yapabilirim?

8 ay önce bartholin kistini hekim tarafından aldırdım fakat yineledi hem de bir gün içinde.. şu an inanılmaz ağrı ve acı duyuyorum ne yapacağımı açıkçası bilmiyorum tekrar aldırsam bartholin yine belli bir süre zarfından sonra yine oluşucak diye çok korkuyorum ama oturamıyorum kendi kendine geçeceğini sanmıyorum acilen kadın hastalıklarına mı gitmem gerekiyor?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ahmet Özek
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Evet kadın hastalıkları ile ilgili bir sorun, sanırım önceki operasyonda sadece bartolin absesi direne edilmiş, kese tam olarak çıkarılsa tekrar edemez

28 Temmuz 2014 23:12