20 Ocak 2017 11:15

Menisküs yırtığı

Hocam iyi günler eşim bundan 4 yıl önce futbol maçı sırasında sakatlandı ve dizinde menisküs yırtığı ve çapraz bağlarda yırtık var.. İki gün önce Mr a girdi tekrar sonucu; *Patella her iki faset ve faset bileşkesinde grade I kondromalazi *Femur medial kondil tibial eklem yüzü komşuluğunda hafif konromalazi *Ön çapraz bağ eski komplet rüptür *Medial menisküs ön-arka boynuz korpusunda geniş radial yırtık Mr sonucunda ne yazıyor acaba ameliyat gerekli mi? Cevaplarsanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Serdar Tüzüner
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

İyi günler, Eşinizde muhtemelen sizin yaşlarınızdadır. 4 yıl sonra bile geçirdiği sakatlık gündeme geliyor ise muhtemelen ameliyat olması daha uygun olacaktır.

20 Ocak 2017 16:14