GN
Soru Sahibi
17 Mayıs 2017 20:32

Memede lezyon

Memede mikrobüle solid lezyon İyi günler yaşım 35 6 yaşında çocuğum var bir buçuk yıl emzirdim.Üç ay önceki usg sonucumda sol memede saat 11 yönünde 9x10,4mm solid nodül bırads 3 yazıyordu.Sonraki usg de sol memede areolaya iki cm uzaklığında saat 11 yönünde mikrolobüle hipoekoik 13x7mm solid lezyon yazıyor.Radyolog mr istedi biraz şüpheli konuştu.Doktorum ise endişe edecek bi durum olmadığını istersem mr çekilebileceğini söyledi. İkinci raporda bırads kategorisi belirtilmemiş çokkorkuyorum kanser riski var mıdır

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Gamze Kızıltan
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

nermin hanım bu gibi durumlarda muayene ve meme kanseri açısından risk faktörü taşıyıp taşımadığınız önemlidir. tüm bunlarla birlikte değerlendirme yapmak daha sağlıklı olacaktır. ancak raporlarda tarif edilen lezyon fibroadenom düşündürüyor. yani kanser olduğunu sanmıyorum. iki ultrasonda aynı lezyon tariflenmiş gibi görünüyor.

31 Mayıs 2017 22:31