Öa
Soru Sahibi
18 Aralık 2015 13:31

meme kanseri sonrası karaciğere ve kemiğe metastaz

hocam solda iskion pubis kolunda ve iliak kemiktesakroiliak eklem omşuluğunda, asetabulumda, sakrumda sağdailiakkemikte 4 kontrast sonrasında boyanan mesattatiklezyon olduğundan 10 gün radyoterapi aldım. sol bacağım ayak topuğuma kadar şiştive şiddetli ağrılarım başladı.teknik: aksial T1A,T'a koronal T2A sagital T2A, T2 Trufi. 15cc gadovist kontrast sonrası FS T1A sagitalaksial dopler çekiminde damarlarda birşey görünmüyor ama bacağım 2 kat oranında büyüme var.çok ağrım var. DAFLON 500 MG, LYRICA 150MG, CYMBALTA 30 MG kullanıyorum ağrımı kesmiyor. ne önerirsiniz.şimdiden çok teşekkür ederim.

4 cevap
Cevaplar (4)

Sayın Ayşe Öz, Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum, ama siz bana hastalığınızı da yazmamışsınız. Lütfen yavuz.dizdar@gmail.com adresinden mesaj atın, önerilerimi bildireyim. Saygılarımla Yavuz Dizdar

31 Aralık 2015 11:05
Öa
Soru Sahibi

çok özür dileriz hocam.ablam kendinde değil ben açıklayayım.2011 de hamilelikte gelişen meme kanseri oldu.doğum sonrası kemoterapi aldı. memesi alındı.karaciğere sıçradı 3 defa daha kemoterapi aldı.kemiğine sıçradı.bu yüzden radyoterapi aldı aralık 2105 te bitti.şimdi cildi koyu sarı gözlerinin içi sarı.halüsünasyon görüyo, uyuyo, 2bacağı şiş. sonra karnı şişti ayağa kalkamaz hale geldi son 2haftadır. 2ünite kan verildi. morfin verildi taburcu edildi.tanı C50.9 meme malign neoplazmı, tanımlanmamış olarak geçiyo.ilaçları daflon 2*2, lyrica 3*1,cymhalta 1*1, thioctacid 1*1, geralgine plus 4*1,durgesic 3günde 1 ve maltofer 1*1 kullanıyor. perceta kemoterapi aldı cevap vermedi.sonra navelbin aldı cevap vermedi. şuan sağlık bakanlığından onay beklediğimiz eribulin adlı kemoterapi ilacı verildi.o nay gelince onabaşlanacakmış hocam. ne önerirsiniz çok çaresiziz.küçücük oğluyla hastalıyla çok çaresiz.

3 Ocak 2016 13:44

Sayın Ayşe Öz, Yeniden geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Anlattığınız tablo kolay görünmüyor. Benim tereddüdüm, hasta mevcut sıkıntıları kısmen tedavi nedeniyle de yaşayabiliyor. O nedenle öncelikle hastayı dinlendirmenizi öneririm, sonrasında genel duruma göre bir yol seçeriz. Gözlerdeki sarılık tablosu karaciğer metastazına bağlıysa, safra yoluna kanül takılması hastayı rahatlatabilir. Saygılarımla Yavuz Dizdar

11 Ocak 2016 08:02
Öa
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim doktor bey, ilgilendiniz bizimle.ama ablam size yazdıktan 5 gün sonra hayatını kaybetti. Allah sizler gibi iyi insanlara ve ablamın 4 yaşındaki çocuğuna ömür versin. iyi günlerdilerim

4 Şubat 2016 10:39

Sayın Ayşe Öz, Çok üzüldüm, başınız sağ olsun. Allah rahmet eylesin ve size de sabır versin. Saygılarımla Yavuz Dizdar

10 Şubat 2016 13:05
Öa
Soru Sahibi

çok teşekkür ederim sağolun, Allah sizin gibi sağduyulu ve işinin ehli doktorlarımızı başımızdan eksik etmesin.

11 Şubat 2016 10:42

Ayşe Hanım Merhaba, Beni mutlu eden sözleriniz için teşekkür ederim. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Saygılarımla Yavuz Dizdar

17 Şubat 2016 13:57