ka
Soru Sahibi
29 Aralık 2013 21:56

marsupializasyon sonrası şişlik

Merhaba, 6 gün önce bartholin kistim nedeniyle marsupializasyon operasyonu geçirdim. Hafif bir sızı dışında ağrım veya başka türlü bir problemim olmadı. Fakat bugün yine daha önce kistin olduğu yerde şişlik ve sertlik hissettim. Aynı önceden var olan kiste benziyor. Sanki kist tekrar geri gelmiş gibi. Kistin bu kadar çabuk tekrarlaması mümkün mü? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Güvenç Karlıkaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kist iyi opere edilmiş ise tekrarlamaz iyileşme döneminde şişkinlik olabilir biraz iyileşmeini beklemek sonra karar vermek gerekir.

2 Ocak 2014 18:36