ÇE
Soru Sahibi
21 Mart 2017 16:29

malign melonom

merhaba,teyzem 56 yaşında ön tanı:dermatofibrom?makroskopi:üzerinde 1,7x0,6cm boyutlarında deri elipsi izlenen,0.1cm derinliğinde cilt cilt altı doku parçası.Deri elipsi üzerinde en yakın cerrahi sınıra 0.3cm mesafede,0,5cm çapında,hafif pürtüklü,kahverengi renkli lezyon izlendi.2p1k/yok Olgudan makroskobik olarak 1 adet blok hazırlanmıştır.Kesitler alınarak H/E boyası uygulanmıştır. Mikroskopi:Olguya uygulanan immünhistokimyasal çalışmada S100,HMB45 pozitif boyanma izlendi.Ki67 uygulandı.Histokimyasal boyamada Masson Fontana(+),Fe(-) melanin izlendi. TANI:Sağ uyluk posterior,kitle,cilt cilt altı,eksizyonel biyopsi;OLGUDA MALİGN MELANOM AÇISINDAN KESİN TANISAL DEĞERLENDİRME AMACIYLA İLERİ MERKEZE SEVKİ UYGUNDUR.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sıdıka Kurul
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Günaydın Esra, Geç kalmış olabilirim,Çapa veya Nişantaşı patolojiden 2.görüş almanızı öneririm.Yeni patoloji sonucunu benimle paylaşırsanız hızla yanıtlarım. Geçmiş olsun,sevgiler Dr Sıdıka Kurul

30 Mart 2017 09:32