AE
Soru Sahibi
26 Temmuz 2017 02:19

Malign melanom

Merhaba hocam, ben 22 yasinda bir bayanım. Bundan 3 sene once kolumdan bir ben aldirdim fakat aldirma amacım benin acı vermesiydi.Bi yere dokundugumda cok aciyordu.bir cerrahi uzmani tarafindan lokal anesteziyle alındi. Alinirken normal bir benden farkli oldugunu gordu doktorum ve incelemeye yolladı. Sayın Cüyan hocam atipik spitzoid teshisi koydu. Baska bi yere yolladik orasi da malign melanom teshisi koydu. cerrahi sinirlarda temiz bulundu. Her sene kontrole gidiyorum. koltuk alti boyun ve kasiklardan ultrason cekiliyo.koltuk altimda bir cok nodul var. Fakat su an alınmasina gerek olmadigi soyleniyor. Yaklasik bir aydir. Koltuk altimda agri oluyor. Ve benin alindigi yerde agri oluyor. Sizce bunun hastalikla bir ilgisi varmidir? Ailemde genetik olarak melanom yok. Fakat koltuk altim su an bunu yazarken bile cok fazla agriyor. Birde benim ele gelen bir lezyonum yok. Benlerime en son gecen sene bakildi fakat temiz cikti. Sizin bu konudaki fikriniz nedir ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sıdıka Kurul
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Merhaba, Patoloji raporlarınızı bana gönderin. skurul@estet.net.Ve ultrasonlarınız ile bana muayeneye gelin.*** *** **.Koltuk altı şişliklerinden emin olmalıyız. Selamlar

26 Temmuz 2017 17:25