KE
Soru Sahibi
16 Temmuz 2015 11:27

malign melanom

İyi günler 50 yaşında bayanım. Benimdeki yara sonucunda doktora gittiğimde yarayı kesip patolojiye yolladılar patoloji sonucumda ' malign melanom' saptandı. 2.5 mm kalınlığında CLARK 3 Seviyesinde. Yayılma mümkünmüdür hangi evresindeyimdir ne tür tedavi yöntemi izlemeliyim ? Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayşe Öztürk
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Merhabalar, gittiğiniz doktor sizi zaten yönlendirecektir.Bu konuyla ilgilenen onkoloji bölümüne gitmeniz gerekmektedir.Ameliyat edilen bölgenin bazen genişletilmesi gerekir.Plastik cerrahi ve onkoloji birlikte değerlendirebilir.İyi günler.

21 Temmuz 2015 13:28