yz
Soru Sahibi
26 Ocak 2014 20:08

makattan kan gelmesi

merhaba.5 yaşındaki kızımın makatından yaklaşık bir haftadır kakasını yaparken kan gelmekte.az miktarda peçeteye sürülen şeklide.sadece kaka yaptıgı zaman...kaka yaparken çok az acıdıgını söylüyor,onun dışındaki zamanda herhangi bir agrısı kaşıntısı yok...bu durumla beraber bir haftadırda devam eden kabızlıgı var.kakası büyük ve sert.ıkınıyor yaparken.doktora gittik harhangi bir çatlak olmadıgını kabızlıktan kaynaklanabilecegini söyledi...kakada gizli kan testi yapıldı ,negatif çıktı..kabızlıgını düzeltmek için fitil, şurup kullanmaya başladım,bepanten sürüyorum makatına...benim sorum bu ciddi bir durummudur,daha ne yapmamız gerekiyor,tekrar doktora gitmelimiyiz... bize yol göstermenizi bekliyorum.cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Büyük ihtimalle bizim anal fissür dediğimiz poposunda çatlak oluşmuş, bu konuyla ilgili doktorunuzun size verdiği tedavileri uygulamanızda fayda var.

1 Şubat 2014 11:02