AK
Soru Sahibi
28 Ağustos 2017 17:10

Magnetik Rezonans Görüntüleme İnceleme Raporu

İyi günler doktor bey kardeşim doğum sırasında kakasını yedi ve bir ay yoğun bakımda yattı çıkarılırken emar istediler ve üç hafta sonra emar sonucunda üç tane tanı yazıyor. 1- lateral ventrikül gövdelerinde belirginleşme. 2-sağ kaudotalamik çentikte eski kanama sekeli hemosiderin birikimi. 3- beyaz cevher T2 intensitesi yüksek su içeriğine bağlı düşüktür(olası hipomyelinasyon şüphesi halinde myelinasyonun ilerlemesini takiben kontrolü önerilir). Şuan kardeşim iki aylık doktoru izinde olduğu için gösteremedik bu tanılar ne anlama geliyor olabilir merak ediyorum yardımcı olabilir misiniz şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Sorularınızı klinik bulguları da bilen ve kaydeden hekiminize sorunuz.

5 Eylül 2017 12:53