YH
Soru Sahibi
4 Nisan 2014 14:08

Lütfen Yardım Edin

Doktor Bey merhabalar.. ben 27 yaşındayım. yıllardır enürezis nokturna hastasıyım.hangi doktora gittiysek çare bulamadılar.psikiyatri ve ürologlara gittik.kısa süreli tofranil kullandım fazla faydasını göremedim.şu an minirin melt kullanıyorum onun yararı oluyor fakat bıraktığımda aynı şekilde devam ediyor. bi 3-4 ay sonra evleneceğim.nolacak düşüncesi beni hergün öldürüyor..bu sorun yüzünden psikolojimde bozuldu.ben nasıl bi yol izlemeliyim bana yardımcı olun lütfen çok zor bi durumdayım..şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Geçmiş olsun öncelikle. Minirin Melt ilacını düzenli olarak 6 ay kullanmak ve sonrasında kademeli olarak azaltmakta fayda var. 6 ay sonrasında günde bir kullandığınız ilacı 2 günde 1, 3 günde 1 ve sonrasında haftada bir şeklinde kademeli olarak bırakınız. bu arada ıslatma olursa bir önceki doza çıkarak devam etmelisiniz. Tofranilden fayda görmüyorsanız kullanmanız uygun değil. Birçok hasta Minirin den fayda görmekte ancak bazı hastalar dirençli olduğu için fayda görmeyebilir. İlaç tedavisinin dışında sıvı alma alışkanlığınızı ve tuvalete gitme alışkanlığınızı düzenleyerek fayda görme olasılığını artırabilirsiniz. Uyumadan önce en az 2 saat öncesinde sıvı alımını bırakmalı, yatmadan mutlaka tuvalete gitmelisiniz. psikolojik olarak etkilenmeniz durumunda bir psikiyatr dan destek almanız önerilir.

7 Nisan 2014 11:38