ey
Soru Sahibi
26 Ekim 2015 10:12

Lupus muyum

İyi çalışmalar dr bey, hamileyken romatoloji druna muayene oldum yüzümdeki lekelerden ve el ayak soğukta morarma şikayetinden ötürü lupustan şüpe edildi. çeşitli testler yapıldı ve dr lupus değil antifosfolipid sendromu dedi. şöyleki doğumdan 1 yıl geçti ve vucudumda ağrılar sabah tutuklukları vs. yaşıyorum sonradan lupusa dönme gibi bir ihtimali var mı bu rahatsızlığın

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. İsmail Şimşek
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Lupus çoğunlukla geçen bir hastalık değildir bu nedenle yakınmlarınızı lupus ile ilgili olma ihtimali var.

5 Kasım 2015 22:56
ey
Soru Sahibi

Anladım fakat benim ana vs. testlerim hep negatif geldi. Sorumu daha net soracak olursam yani hamileyken lupus baskılanmış bu testler negatif vermiş olabilir mi. Antifosfolipid tek başına dedi dr çünkü yüzümdeki lekeler de cildiye seboroik dermatit dedi.

12 Kasım 2015 11:46
Doç. Dr. İsmail Şimşek
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Lupus hastalığının hamile iken baskılanması çok beklediğimiz bir durum değil. ANA testini bir daha tekrarlatın eğer sonucu pozitif değil ise lupus olmadığınızı söyleyebiliriz. Çünkü bu test negatif iken lupus olmanız sözkonusu değildir.

19 Aralık 2015 13:45