ÖZ
Soru Sahibi
19 Mart 2014 11:32

Lupus Hastalığının Tedavisi

İyi Çalışmalar Hocam. Ablama Kasım ayında bu hastalığın tanısı konuldu. Kendisi Avustralya'da yaşıyor. 4 Ay kadar kortizon kullandı ve bu sürede sürekli dozajı artırdılar. Göz tansiyonunun aşırı yüksek olması sebebiyle kortizonu bıraktı. Tam bir ilacı olmadığından vücudun tepkisine göre farklı ilaçlar deneniyor. Kortizonu bıraktıktan sonra ayaklarda şişme ve ağrı başladı. Şu anda bağırsak ve mide ağrılarından dolayı hastanede yatıyor. Lupus için önerdiğiniz ilaçlar ve tedavi yöntemi nelerdir? Türkiyeye gelcek bu hastalık için. O zaman size göstersek bu muayene ve tedavi yaklaşık ne kadar zaman devam eder çünkü 2 ay kadar kalcak. Teşekkürler şimdiden.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Karaarslan
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bu konuda Türkiy^'ye gelemsının hiç bir anlamı yok, bu hastalık müzmin bir hastalık oldugu ıcın tedavısı 2 aydan fzla sürecektir. Avustrulya'da bu konuda yetkin bir sürü omatolog oldugundan hiç süphem yok

25 Mart 2014 07:56