çl
Soru Sahibi
3 Kasım 2015 12:57

Listeria Aglutinasyonu Test Sonucu

Merhaba, Listeria aglutinasyonu test sonucum konusunda desteğinizi ve yorumunuzu rica ederim. Listeria monocytogenes 1/2 b: 1/160 titrede NEGATİF Listeria monocytogenes 1/2 c: 1/160 titrede NEGATİF Listeria monocytogenes 4b: 1/160 titrede NEGATİF Listeria monocytogenes 4c: 1/160 titrede NEGATİF olarak test sonucum geldi. test sonucunda not olarak 'sınırda saptanan değerlerin yeni numune ile konfirmasyonu önerilir. düşük pozitifliklerde listeria antijenlerinin sıklıkla stafilokok antijenleri ile çapraz reaksiyon verdiği unutulmamalıdır. ' denilmekte. Ama benim sonuçlarım sadece NEGATİF olarak sonuçlanmış. Bu not genel bir not mu? Sizden ricam test sonucuna göre negatif olarak bu bakteriyi taşımadığım anlamına mı geliyor. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Saygılarımla,

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Engin Seber
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

s.ÇOLAK, Test sonucunuz negatif (hastalık görülmüyor) sınırda pozitif olan testlerin başka bakteriler tarafından da olacağını bildiren bir rapordur ilave bilgi olarak. Dr.Engin SEBER

3 Kasım 2015 14:33