bd
Soru Sahibi
6 Kasım 2015 16:50

likenplanus

Merhabalar hocam bikaç ay önce saçımın bir bölümünde yara şeklinde bişey farkettim daha sonra orda para büyüklüğünde dökülme oluştu .dermatoloji uzmanına gittim bana saçkıran olduğunu söyledi losyon verdi.hiçbir işe yaramadı.daha sonra üniversite hastanesinde biyopsi alındı ve likenplanopiloris olduğu teşhis edildi.iki tane krem losyon verildi.şuan saçımın 6 yerine minik minik sıçramış durum da .psikolojim çok bozuldu .başka bir yere gitsem daha iyi bir sonuç alabilirmiyim yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. .

2 cevap
Cevaplar (2)

Ağızdan hap tedavisi ve yeni lezyonlar için iğne tedavisi gerekecektir tekrar üniversite hastanesine başvurun.

6 Kasım 2015 18:05
bd
Soru Sahibi

Merhaba hocam likenplanopilaris hastasıyım ve kortizonlu ilaç kullanıyorum saç boyamanın bir zararı olurmu bu hastalığa ? Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar ...

21 Kasım 2015 09:38

Saç hastalıklarında mümkün olduğunca kimyasal maddelerden kaçınmalıdır.

25 Kasım 2015 10:26