SY
Soru Sahibi
24 Mayıs 2018 09:26

Lh ve total testosteron düşüklüğü

Hocam total testosteron düşüklüğü için doktorum sadece Tt testine bakarak 1ay kullanımlık tek iğne sustanon vermişti. 1 ay 10gün sonra kan tahlili verdiğimde Total testosteron önceye nazaran 20ng düşük çıktı 131... Diğer sonuclarım lh 1.8 fsh 2.83 prolaktin 8. E2 <20 sizce iyileşebilir miyim benim sorunum ne görünüyor? Total testosteronu nasıl yükseltebilirim iğnesiz?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Burak Sivaslıoğlu
Üroloji , Androloji

Problemi buradan anlamamız zor ancak testesteron seviyesini neden yükseltmek gerektiğini anlayamadım öncelikle şikayet önemli diye düşünüyorum . Amaç sadece Testesteron u yükseltmek ise bu iğnelere devam edebilirsiniz . İğne dışındaki preparatlar eczanelerde bulunmadığı gibi sosyal mecrada hastayı muayene etmeden ilaç önermem uygun olmaz. Hekimimiz muayene sonucunda size enuygun ilacı yazacaktır geçmiş olsun

24 Mayıs 2018 21:43
SY
Soru Sahibi

Hocam teşekkürler yanıt için. Ancak yani total testo oranını yükseltmek için neden direkt bu iğnelerden önerdiğinizi anlamıyorum.zira 25yasında birinin bu denli yan etkisi bol hormonları kullanması ne denli doğru? Yükseltmek istiyorum çünkü cinsel isteksizlik cekiyorum yer yer. Erekte problemi yasamasamda.ve psikolojik olarak çökmüş hissediyorum. Özgüvenim düştü. Ortada bir sorun var şüphesiz ancak bu, bu hormon iğneleri dısında çözülebilecek bir durum değil midir? bakın sperm analizimi sizinle paylasıyorum. Rica etsem inceler misiniz? Cocugum olabilir.mi ihtimali var mı? Testin sonucu yüz üzerinden oranla olumlu ölçütü nedir? Teşekkürler.. https://i.hizliresim.com/Q2Xy6y.jpg

25 Mayıs 2018 08:01
Op. Dr. Burak Sivaslıoğlu
Üroloji , Androloji

Gönderdiğimiz resmî açamadım bana whats app ile gönderebilirsiniz değerlendirir yorumumu size yazarım numarayı benim kendi sitemin iletişim adresinden alabilirsiniz

27 Mayıs 2018 13:52