ar
Soru Sahibi
10 Ekim 2013 15:17

LENF BEZLERİMDE BÜYÜME VE ÇOĞALMA VAR NE YAPMALIYIM

MERHABALAR BEN 33 YAŞINDA EVLİ 2 COCUK ANNESİYİM LENF BEZLERİMDE 2 SENEDİR NODÜLLER VAR. KASIKLARIMDA SAĞ VE SOL KOLTUK ALTIMDA SAĞ VE SOL BOYNUMDA SAĞ VE SOL GÖĞÜS BOŞLUĞUMDA ,ÇİĞERLERİMDE VE DAHA BİR ÇOK YERİNDE VÜCUDUMUN VAR.SAĞ KASIĞIMDAN 2 YIL ÖNCE BİOPSİ YAPILDI TEMİZ CIKTI BU YILDA BOYNUMDAN İĞNE BİOPSİSİ YAPILDI TEMİZ CIKTI.AMA SÜREKLİ BU NODÜLLERDE ARTIŞ OLUYOR VE HER SEFERİNDE DAHADA BÜYÜMÜŞ OLUYORLAR.DR.LAR BU RAHATSIZLIĞIN BİR İLACI YADA TEDAVİSİ YOK DİYORLAR.HER İKİ AYDA BİR İLAÇLI FİLMLER ÇEKİLECEK VE KONTROLLERİNİZ YAPILACAK DİYORLAR.SİZDEN RİCAM BU HASTALIKLA İLGİLİ BİLGİ VE HERHANGİ BİR TEDAVİSİ VARMI O NU ÖĞRENMEK İSTİYORUM.NE YAPMAM GEREK BİLMİYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Sanıyorum biyopsinin tekrarı gerek. Bir tanı konmadan da tedavi edilemez. İyi günler.

12 Ekim 2013 12:20