9 Ağustos 2013 14:14

LDL

HOCAM SAYGILAR EVVELKI MAİLDE LDL 147 TRIG 210 TKOLES 220 HDL 36 OLDUGUNU YAZMISTIM SEKER OLDUGU ICIN BANA KOLESTEROL ILACI ONERILDI HBAC1 5 ATOR 10LUK ALIYORUM YALNIZ BENDE DURGUNLUKGOZDE BULANIKLIK BILHASSA ZIHNI DURGUNLUK VERIYOR NE YAPAYIMBASKA ONERINIZ YOKMU SERSEMLIK ICIN NE YAPAYIM IYI BAYRAMLARHOCAM MARKETLERDE SATILAN HANSA MARKA ALMANYADAN ITHAL MULTIVITAMIN EFFERVESAN ALDIM KULLANAYIMMI SIZE GUVENDIGIM ICIN DANISIYURUM

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Timuçin Özçolpan
Pratisyen Hekimlik

öncelikle geçmiş olsun dileklerimi yolluyorum.bana yolladığınız kan tahlilineki değerler biraz yüksek.ldl yani kötü kolesterol trigliserit ve total kolesterol yüksek.ama sadece diyet ve spor ile kontrol altına alınabilecek değerler.hdl yani iyi kolesterol ise düşük.şeker olayına gelince:hb a1 c 5 değeri yüksek değil.onun üst sınırı 6'dır.açlık kan şekeri ve glikoz yükleme de yaptırmanız lazım.kolesterolün ve şekerin fazla yüksek olması bazen sersemlik,durgunluk uyku hali gibi durumlar yaratabilir.kullandığın preparata gelince:sağlık bakanlığımızın onayı olmadan satılan materyeller hakkında yorum yapmak ve sizlere önermek gibi bir haddim yok.içeriğinde ne olduğunu tam bilemiyoruz çünkü.güveninize çok teşekkür ediyorum.geçmiş bayramınızı kutluyorum.

12 Ağustos 2013 10:23