yt
Soru Sahibi
11 Aralık 2015 14:19

Lazer ile dövme silme

İki kolumda bulunan boyutu çokta büyük olmayan iki dövmem var bunları sildirmek istiyorum kalıcı olarak herhangi bir zararı varmı ve kesin olarak iz kalmayacak şekilde siliniyor mu?

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Tahsin Oğuz Acartürk
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Gecmis olsun, Dovmelerin rengine ve derinligine gore degisik laser tiplerine ihtiyac olabilir. Ancak hicbir laser bir dovmeyi tamamen silmez. Her zaman biraz iz ve renk huzmesi derinin altinda kalabilir. Birkac seans yapmak gerekebilir. Tekrar gecmis olsun.

12 Aralık 2015 03:08
yt
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Bir sorum daha olacak burun estetiği düşünüyorum görüntüsünden çok memnun değilim riskleri nelerdir çok zorlu mu olur?Açıkcası çevrem biraz korkutuyor çok acılı bir süreç ve güzel olmazsa diyerek? ayrıca maliyeti ne kadar olur?

13 Aralık 2015 18:56
Doç. Dr. Tahsin Oğuz Acartürk
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Tugba Hanim, Burun ameliyati benim cok siklikla yaptigim bir ameliyat. Her burnun sekli farkli oldugu icin zorluk derecesi degisir ama iyi ellerde basarili olan bir ameliyattir. En buyuk riski nefes alma sorunu olusmasidir, ama zaten ben yaptigim zaman nefes almaya da yonelik bir cerrahi uyguluyorum. Surec mutlaka biraz agrili olur, ama tabi her ameliyatta bu surec olur. Agri kisiye gore degisir, ama zaten cok agrili olsaydi bu kadar insan yaptirmazdi. Genelde hastalarim sureci bana hep cok agrili olarak tarif etmezler, merak etmeyin. Guzel olmasi ise cerrah ile hastanin anlasmasina ve birbirini anlamasina baglidir. Ben hastalariimi cok iyi dinlerim ve kendimi anlatirim. Iletisim cok onemli. Maliyet hakkinda yasal olarak web sitesinde bilgi veremiyoruz. Bundan sonraki asama sizi muayene etmemdir. Benimle iletisme direk gecmek icin toacarturk@yahoo.com email adresimi kullanabilirsiniz. Gorusmek uzere

13 Aralık 2015 19:39