TN
Soru Sahibi
13 Aralık 2015 22:07

lateral eksikliği

Merhaba. 18 yaşındayım. Tek taraflı lateral eksikliğim vardı. 11 ay tel kullandım doktorum bu hafta çıkardı. Köpek dişim yanlış yerde sürmüştü. Yerine çekildi. Diğer lateralim ise tam 90 derece yamuk gelmişti. Ancak o tam olarak dönmedi.. Doktorum geçici bir dişle birlikte şeffaf plak yapıcağını söyledi. Bu yapıcağı plak lateraliminde dönmesini sağlar mı? Diş hattımda çok az kayık görünüyor.. Yoksa plakların böyle bir işlevi yok mu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Pınar Demir Aktop
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Şeffaf plaklar bir miktar düzelme sağlar ama sabit tel tedavisi kadar muntazam bir düzeltme el edemezsiniz

14 Aralık 2015 17:03