DN
Soru Sahibi
2 Şubat 2014 18:11

Laminate veneer dayanıklı mıdır?

Merhaba, ben 23 yasindayim gecen sene dislerimin cok ayrik olmasi nedeniyle tel taktirmak icin ortodontiste muayene oldum. Panoromik rontgen cekildi, doktor dis koklerimin zaten birbirleriyle temasta oldugunu cenemin buyuk dislerimin kuron denilen yapisi ceneme gore kucuk oldugu icin ayriklik oldugunu tel taksam bile duzelmeyecegini soyledi. Dizilisleri duzgun ama evet cok kucuk dislerim. Laminate veneerla istedigim sonuca ulasabilecegimi soyledi. Benim sikayetim on alti disimde. Omurleri ne kadardir? Bir de ortodontistim bana eger yaptirirsam on dislerimle isiramayacagimi soyledi dogru mu bu? Tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Özer Akıncı
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Selamlar, Laminate veneerler dişe tek yüzeyden yapışma ile tutundukları için dikkat edilmeleri gerekir. çene ileri geri hareketlerinde, çekirdek yerken, elma ayva gibi sert gıdaları ısırıken kırılma veya çıkmalar olabilir. o nedenle gıdaları bıçakla keserek yemek ve ön dişlerimize dikkat etmek gerekli. Bu drumda bişi olmaz.

3 Şubat 2014 22:26