ys
Soru Sahibi
12 Ağustos 2015 00:37

'L' harfi soyleyememe

Merhaba hocam L harfini Y olarak cikariyorum. Telafuz ederken dilim alt damaga degiyor . Meslegim telafuzla alakali oldugu icin guven problemi yasiyorum. Soyledigim kelimeler anlasilmiyor. Neyapmami onerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, konuşmanın motor üretimi dediğimiz süreçte var olan artikülasyon alışkanlığını değiştirmek yetişkinler için zaman gerektiren bir durum olabilir. /l/ sesinin sözcük-sözce-cümlelerde üretimi için okuma çalışmaları yapabilirsiniz. Okurken kendi sesinizi video kaydına alarak sonra izlemek, kendiniz ile ilgili geri bildirim almanıza yardımcı olur. iyi günler.

20 Ağustos 2015 13:07