at
Soru Sahibi
21 Eylül 2015 22:25

kuşum hastalandı

iyi günler. Bi muhabbet kuşum var 2 yaşında ve bacağı şişmiş ve enfeksiyon kapma riski varmış veteriner hekim amnisol vitamin içine antibiyotik kür hazırladı bugünden itibaren vericez ama su içmiyo su içmeyince antibiyotiğide bünyesine alamıyo maalesef hatta su içememesinin sebebi tüneğinden aşağı inemiyo sol ayağı hiç tutmuyo kaşıkla veriyoruz onuda içmiyo napabiliriz kafesinde nasıl bi düzen yapabiliriz yada nasıl su içmesini sağlarız? teşekkürler şimdiden

5 cevap
Cevaplar (5)

Merhaba iyi günler. Öncelikle geçmiş olsun. Kafesteki tünekleri komple kaldırarak işe başlamak doğru olacaktır kuşunuz tünekte değil kafesin zemininde tünerse hareket kabiliyeti artar. Daha sonra su kabını da kafesten alalım ve 2-3 saat kuşumuzu susuz bırakalım sonrasında istemese de su kabına gidecek ve su içecektir. eğer antibiyotik kullanmanıza rağmen 3-5 gün içinde bir fark göremiyorsanız tekrar veterinerinize başvurun. Antibiyotik değişimi gerekebilir. Kuşunuzun ayağının problemli bölümünü resimleyip mail atabilirseniz belki daha fazla yardımcı olabilirim. Tekrar iyi günler dilerim ve tekrar geçmiş olsun.

22 Eylül 2015 13:35
at
Soru Sahibi

öncelilkle çok teşekkür ederim sorumu cevapladığınız için dediğiniz gibi herşeyi aşağı indirdim kafeste dün bugün falan tüneğine elimle yemini uzatıpta besliyordum bugün sudan kaşıkla içirmeyi tekrar denedim ve içti.

22 Eylül 2015 16:20

Rica ederim. Faydalı olduysa mutlu oldum

22 Eylül 2015 18:45
at
Soru Sahibi

Asagida durmadi surekli yukari cikmaya calisiyo ayagini ve kanatlarini zorluyor ben yine eski pozisyona aldim tuneginin yaninada yemlik ve sulugunuda koydum gerekirse kendim elimle veriyorum uzanip yiyiyor iciyor surekli ayni pozisyonda olmasi onun icin kotu olmaz dimi? Bide mailinize atayim fotolarini ama mailiniz yok

22 Eylül 2015 19:05

Sadece ayağı iyileşene kadar aynı pozisyonda kalması gerekli iyileştikten sonra eskisi gibi hareketlerine devam edebilecek zaten. eğer kafes eski halindeyken yiyip içiyorsa problem yok. mailim profilimde var yinede buradanda yazayım : volkanvet@gmail.com

22 Eylül 2015 19:19
at
Soru Sahibi

Iyi gunler surekli rahatsiz ediyorum ama kusura bakmayin dun gece asagimi dustu kendisimi asagi indi bilmiyorum ama sabah baktik asagida ve iyice kanadi acilmis alti şiş gibi ve diskisi acik yesil ve sulu acaba kotulesiyomu iyilesirmi ne diyosunuz cok tesekkur ederim her bir mesaji cevapladiginiz icin

23 Eylül 2015 08:58

İyi günler gönderdiğiniz resimlere baktım ancak tabi tüyler yüzünden bir şey anlamam mümkün olmadı. eğer durum son vaziyetiyle anlattığınız gibi ise siz onu tekrar veterinerinize götürün diye bir tavsiyede bulunabilirim ancak.

23 Eylül 2015 11:41
at
Soru Sahibi

Anladim cok tesekkur ederim ilgilendiginiz icin kolay gelsin size iyi bayramlar

23 Eylül 2015 12:01

Rica ederim sizlerede iyi bayramlar

23 Eylül 2015 12:33