ÖT
Soru Sahibi
18 Mayıs 2016 12:21

Kürek kemiklerinden gögüs arasına vuran ağrı..

Hocam iyi günler..Hanımım 43 yaşında... Eşimin 2 yıldır,iki kürek kemiği arasından,göğüslerinin arasına doğru adeta bıcak saplanırcasına şeklinde tarif ettiği ağrı saplandığında kalp atışının hızlandığını ve boynundaki damarın atışını hissettiği,fenalık hissinin geldiği şeklinde bir şikayeti var..Bu durum sırt üstü uzandığında 10-15 dakika içinde hafifleyerek azalıp yok oluyor..Bazen uzun aylar ortaya çıkmıyor bazende haftada hatta 3-4 günde ortaya çıkıyor..Bu durumla ilgili gittiğimiz hastanede endoskopi ,rontgen,ekg çekildi..Kan tahlilleri yapıldı ancak herhangibir olumsuluk görülmedi..Ancak şikayetler devam ediyor..Konuyla ilgili önerinizi istirham eder,saygılar sunarım..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nurullah Bülbüller
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Kalp problemi var mı yok mu bunun için kardiyoloji değerlendirsin. Eğer normalse endoskopi de izah edecek bir şey yoksa ultrasonda sara kesesinde taş vs yoksa yemek borusunun bazı Hastalıkları bunu yapabilir. Bu durumun araştırılması lazım.

24 Mayıs 2016 00:35