YA
Soru Sahibi
19 Ekim 2013 11:14

Kurek kemigimdeki yanma hissi

Hocam Merhaba. Hakkari Dağlıcada yani dağda Asker olarak gorev yaptigim icin yerinde gosteremiyorum. Malum revir denilen yerdede ağrı kesici verip gönderiyorlar. Sayın Hocam; Sırtımda sağ kürek kemigimdemidir iç kısımlardamıdır bilmediğim bir ağrım var. Kurek kemigimin alt baş kısmı. Bu ağri Yanma hissi veya bıçak saplanması gibi. Hiç yokken bir işle meşgul olup eğilince bir sure sonra beliriyo. Ve ondan sonra normal şekilde otursam dahi rahat ettirmiyor. Ancak Sırt uzeri uzanirsam rahatliyorum. Veya biyerlere sürtersem rahatlıyorum. Hocam izine gittigimde yerinde gostericem ama şuanda nedir ne yapabilirim yardimci olursaniz sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Nezih Oktar
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Boyun fıtığı belirtisine benziyor. Sağ kol ve parmaklara vurmuyorsa ağrı henüz başlangıç aşamasına demektir. Göğsünüzün, kalp seviyeniz üzerinde ellerinizle bir ağır kaldırma, zorlama işlemi yapmayınız (perde, çamaşır asma,v.b.). Yukarıdan bir ağırlık indirmeyiniz ya da yukarıya kaldırmayınız. Çok gerekiyorsa bir merdiven kullanıp eşya ile göğüs seviyesine gelip ona göre iş yapmalısınız. Boyun hareketlerini ani (kütletme) yapmak sakıncalı. Geçmiş olsun.

19 Ekim 2013 13:58
YA
Soru Sahibi

Tesekkurler hocam...

19 Ekim 2013 14:01
Prof. Dr. Nezih Oktar
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Askerlik görevinde başarılar.

19 Ekim 2013 14:16