GA
Soru Sahibi
21 Nisan 2018 00:29

Kunduracı göğsü

Hocam kunduracı göğsü tedavisinde internette gördüğüm bi tedavi var. Çukur olan kısıma boşluğu dolduracak şekilde silikon koyuyorlar. Bu yapılabilir mi sizce?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Necdet Öz
Göğüs Cerrahisi

Geçmiş olsun Kunduracı göğsünde silikon konması şeklinde bir uygulama yok . Özellikle erken erken dönemde o bölgeye negatif basınç uygulayan cihaz bir yöntem olabilir. Daha ileri yaşta da cerrahi olarak düzeltilmesi uygun olur. Ancak Öncelikle hastanın muayene edilip değerlendirilmesi gerekir. İyi günler

23 Nisan 2018 09:22