çb
Soru Sahibi
4 Haziran 2014 17:14

küçüklükten beri sivilce

Merhaba iyi günler . Ben 16 yaşındayım 9 yaşımdan beri alnımda sivilceler vardı 11 yaşımda yanağımada yayıldı cok uzun zamandir sivilcelerim var hep doktorlara gittim ilaclar verdiler ama pek bi ise yaşadığı söylenemez . Çok ama çok yağlı bi yüzüm var sürekli yıkıyorum sivilce izleri sivilce lekeleri sivilceler ve siyah noktalar cok çirkin bi görüntü oluşturuyo her baktığımda yüzümden sogutuyo beni . Antibiyotik veya herhangi bi lazer tedavisi yaşımdan gereği ben önerilmiyo ergenlige 11 yaşımda girdim bu yaşlarda sivilce olmasi normal ama bu kadar uzun sure kalmasi normal mi bilemiyorum cok uzun sure ilaclar kullandim onerebilceginiz bir sey var mi simdiden cok tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Ailesel faktörlere bağlı olarak cilt yağlılığı ve sivilcelenme erken başlayıp uzun sürebilir. Size önerim, "isotretinoin" içeren sivilce ilaçlarını doktor kontrolünde gerekli dozda ve sürede kullanmanızdır. Geçmiş olsun.

4 Haziran 2014 17:24