AE
Soru Sahibi
7 Şubat 2016 22:04

Kronik pyelonefrit

Merhaba 16 yaşında bir kızım var böbrek ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurduk çekilen ultrason sonucunda sağ böbrek 99x40 mm olup parankim kalınlığı 15 sol böbrek 88x37 mm olup parankim kalınlığı alt polde hafifçe incelmiş olup 11 mm dir üst ve orta kesimde 17 olup normaldir sonucu çıktı ikinci ultrasonda sol böbrek 81x37 mm parankim kalınlığı alt polde hafifçe incelmiş 11 mm dir üst ve orta kesimde 17 olup normaldir sonucu çıktı daha sonra kızımdan kan ve idrar tahlili istendi dmsa çekildi ve doktorum üretranın böbreğe bağlı kısmında genişleme olduğunu sol böbrek %32 sağ böbrek %64 çalıştığını söyledi şuan kızımdan voiding (sistoüretrografi) istediler ve kronik pyelonefrit tanısı koydular kızım bursa Uludağ Üniversitesinde kontrol ediliyor ama randevular 1 ay sonraya veriliyor kızım sürekli ağrısının olduğunu söylüyor ve çoğu zaman da ağrıdan kıvranıyor sizin görüşlerinizi de alabilir miyim?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Müjdat Yenicesu
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Kızınızı tüm testleri ile birlikte değerlendirip yorumda bulunmak isterim.

8 Şubat 2016 21:46