FG
Soru Sahibi
27 Ocak 2018 13:42

Kronik prostatit

Hocam kronik prostat iltihabinin kesin tedavisi mumkun mudur? Tekrarlanma durumlarinda tamamen tedavisi yapilabilir mi? Prostat iltihabi semptomlarindan tamamen kurtulmamiz mumkun mudur?Ayrica kronik prostat iltihabi kisirlik yapar mi? Bilgilendirirseniz cok mutlu olurum kolay gelsin

1 cevap
Cevaplar (1)

Gökberk Bey Merhaba. Kronik prostatitin heniz kanıtlanmış kesin bir tedavisi maalesef yok. Tekrar riski yüksek bir rahatsızlık. Uygun ilaç tedavileri ve yaşam tarzı değişiklikleri ile semptomları azaltmak ya da ortadan kaldırmak mümkün. Bazı durumlarda sperm kalitesini bozsa da kısırlık yaptığına dair kesin bir kanıt yok. İyi çalışmalar.

28 Ocak 2018 20:48