şr
Soru Sahibi
4 Mart 2018 17:27

korpus callozomda incelme

hocam mrb benim kizim 36+3 de doğum yaptim yanlız bebeğim 33 34 haftaya uyumlu dogdu bebeqim doğduğunda kilosu 2.200 boy 48 bas 33 şuan bebeğim kro 5 ay 10 günlük düz 3 ay 10 günlük kilo 6.400 boy 59 bas 38 hocam kızından eeg istediler dalgalanma normal nöbet geçirme yok mr de sadece korpus callozomda incelme mevcuttur cıktı hocam kızımın göz takibi yok ama dönme desteksiz oturma destekli oturma ayaklarının üzerinde uzun süre dura biliyor hatta adım atiyor eline ne versem agzina götürüyor ama göz takibi yok hocam neden

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adnan Ayvaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Doktorun göz takibi yok demesi ile sizin göz takibi anlayınız aynı değildir. Yazdıklarınızı yapabilen bir çocuğun "gözü ile obje takibi" yapabiliyor olması lazım. Önce bir çocuk hekimine başvurunuz. Gerek görürse sizi çocuk nörolojiye yönlendirir. Sağlıklı günler dilerim.

5 Mart 2018 20:02