aa
Soru Sahibi
25 Ocak 2018 17:26

korkuyorum

hocam iyi günler 25 gün önce genelevde bir bayanla ilişkiye girdim ancak herhangi vajinal yada anal temas olmadı bayanın sadece gögüs bölgesini emdimve ayağını öptüm sonrasında el ile masturbasyon yaptım herhangi bir yara yoktu onda benim dudaklarımdada bir çatlak falan yoktu HİV bulaşma olurmu 23.cü günde anti hiv yaptırdım negatif sonuc aldım birdaha testi ne zaman yaptırmalıyım şimdiden teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Genelev çalışanları sağlık müdürlüğü tarafından sürekli kontrol edimektedirler. Bu açıdan endişelenmeniz gereksiz. 23. günde anti-HIV değil HIV 1/2 p24 antijen testi bakılmalıydı. Sizin anlattığınız şekilde HIV bulaşmaz. Ama illaki rahatlamak istiyorum derseniz 90. günde anti-HIV testi yaptıın.

26 Ocak 2018 20:51
aa
Soru Sahibi

tesekkur ederim hocam ilginizden dolayı tövbe ettim zaten bugun gorustum toplum saglik merkezi ile son 1 ay icinde hivli vakada yokmus ama dediginiz gibi 90.ci gunu bekleyip tekrar bi test yaptiracagim

26 Ocak 2018 23:11
Yrd. Doç. Dr. Hilmi Tezgel
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Sağlıklı günler dilerim.

27 Ocak 2018 13:35