GS
Soru Sahibi
6 Ocak 2016 13:31

KÖPEKLERDE YIKANMA SIKLIĞI

Merhaba, köpeğimizi ne kadar sıklıkla yıkamalıyız? Çok sık yıkamanın deri ve tüy sağlığını olumsuz etkilediğini okumuştum. Bu yüzden yazın çok sıcak havalarda sadece su ile yıkıyoruz. Ama kışın mecburen ayda bir ya da iki kez yıkamak durumunda kalıyoruz ve kepeklenme, kaşınma oluyor.(2 yaşında kahverengi labrador) Sizin önerebileceğiniz şampuan ya da sabun var mıdır? Bazı arkadaşlar marketten en ucuz şampuanı al yıka diyor fakat bana doğru gelmiyor. Size danışmak istedim. Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

merhabalar evcil hayvanların kışın ayda bir iki defa şampuan ile yıkanmaları normal ancak veteriner kliniklerinden alacakları derileri için uygun ph değerine sahip şampuanları hekim kontrolünde kullanmanız lazım. zaten uygun olmayan şampuan seçimi deri hastalıklarına davet çıkarıyor. kepeklenme ayrıca beslenmeyle de ilgilidir. onun için hekiminize danışmanızı öneririm. kolay gelsin

7 Ocak 2016 14:39