YG
Soru Sahibi
7 Mart 2015 02:02

konusma geriligi

slm hocam oncelikle kizim 2yasini doldurdu ve dogru duzgun cumle kurmuyor. bnmle iletisime gecerken isteklerini el ile yada bazi kelimeler ile ifade ediyor. herseyi anliyor ama kendisi konusmuyor.ornegin anne baba dede teyze bi kac kisi ismi gel al ver bitti gitti mama su bunun gibi seyleri soyluo ama birlestirme konusunda bi egilimi yok.bu beni endiselendirio.her soyledigimi anliyor yapio ama bana bisi anlatmaya calisirken elleriyle anlatmaya calsio. gelisin geriligi olup olmamasindn korkuyorum.cocuga yaklasimim nsl olmali onu konusmaya tesvik etmek icin neler yapabilirin bana yardimci olur msnz

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle bu gibi sorunların hemen gelişim geriliğini göstermez. Çocuk doktoruna götürmenizi tavsie ederim. Daha sonrada bir Umzan Pedagoga gösterin. Dil kasları ile ilgili bir sorunda olabilir. başka birşeyde. AMa algılayabiliyor cevap veremiyorsa zihinselden daha çok fizyolojik bir durum veya korkudandan da kaynaklanabilir.

18 Mart 2015 16:12