uh
Soru Sahibi
16 Kasım 2015 15:35

koltuk altı kıl dönmesi

Hocam merhaba.. Yaklaşık olarak 2 yıldan beri kasık ve koltuk altı kısmında kıl dönmesi problemi yaşıyorum. İhmalliğimizden ötürü doktora başvurmadım. Zaman zaman sivilce gibi büyüyor ve acı yapıyor bunun en basit tedavi süreci nasıl olabilir. Teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Hüseyin Bey, Muhtemelen bahsettiğiniz durum "Hidradenitis Suppuritiva" denen kıvrım yerlerinde, kıl köklerinden köken alan bir cilt rahatsızlığı. Bu konuda internetten önerebileceğim basit bir tedavi süreci ne yazık ki yok. Öncelikle tanıyı netleştirmek açısından Dermatoloji (Cilt Hastalıkları Uzmanı) ile görüşmenizi öneririm. Sonrasında antibiyotikler, iltihap azaltıcı ilaçlar ve yine de yanı alınamazsa bazı romatizmal hastalıklarda kullanılan ilaçların kullanılması gündeme gelebilir. Fazla kilonuz varsa bunlardan kurtulmak da önemli bir faktör Çok zaman kaybetmeden bir uzmana muayene olmanızda fayda var. Uygun tedavi ile iyi yanıt almak mümkün. Sağlıklı günler dilerim

17 Kasım 2015 00:08