KD
Soru Sahibi
3 Nisan 2018 22:51

Kolonoskobi sonucu yorumlarsaniz sevinirim

Merhaba hocam annem karaciğer kanseri 2 evre şuanda kolonoskobi raporunda birkaç bişey görüldüğü söylendi doktoru cuma günü sonuçlanacak sizden bilgi almak istedim Fujinon EC wl 4 videokoloskop ile girildi tüm kolonda yer yer kirlilik mevcuttu Perine muayenesi ve rektal tuşede grade 4 internol homoroid saptandı rektum 25 cm lumeni tıkayan unsere vejetan kitleye saptandı multiple biyopsi alındı (REKTUM CA?) Sigmoid kolonda yaygın divertüküller saptandı sigmoid kolonda 50 cm de bir adet polip saptandı polipektomi uygulandı sap kısmından biyopsi alındı kolon diğer anslari olağan dışı saptandı ... Hocam annem 50 yaşında ve bu kolonoskobi sonucu yorumlarsaniz sevinirim şimdiden teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Bağırsak son kısımda kitle saptanmış. Muhtemel karaciğerdeki kitlenin de sebebi burası olabilir. Stratejik olarak planlanma yapılmalı. Çözemezseniz ya da sorun devam ederse benim ya da kolorektal cerrahi alanında uzman başka bir hekimin sizi tam değerlendirmesi gerekiyor. Sevgiler... Prof. Dr. Sezai Leventoğlu www.sezaileventoglu.com sezaileventoglu@hotmail.com twitter.com/Dr. Sezai Leventoglu https://www.facebook.com/dr.sezai.leventoglu/ (*** *** ** (muayenehane tel & fax) (*** *** ** (sekreter mobil tel)

4 Nisan 2018 20:17
KD
Soru Sahibi

Hocam yani bağırsak kanseri mi oluyor

4 Nisan 2018 21:20
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Sonuçları işlemi yapan ve de sizi takip eden hekime göstermemiz uygun olacaktır. Buradan yapılacak yorumlar sizi yanıltabilir ve de amacını aşabilir. Sevgiler...

8 Nisan 2018 08:49