ÖG
Soru Sahibi
19 Şubat 2018 22:32

Kokulu gaz

Merhaba hocam. Ece naz özdemir. Ece normalde günde 1 sefer kaka yapıyordu. 4 _5 gündür günde 4 sefer ama ishal gibi sulu kaka yapıyor ve çıkardığı gaz sa çok kokulu gaz çıkardığı zaman kaka yapmış sanıyorum ama yok o derece kokuyor. Sadece1 gun de ateşi oldu ama sadece başinda oldu. Bu bağirsak hareketi soğuk algınlığından olabilirmi?

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Hüseyin Üskül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhabalar. Kakasi sümüksü balgamli yada kanli değil ise endişe etmeyin. Probiyotik takviyesi başlamak şimdilik yeterli olur. İshali artar, kusma veya ateşi başlar veya kakasi dediğim şekilde değişiklik gosterir ise poliklinik kontrolune getirmeniz gerekli olacaktır. Geçmiş olsun

19 Şubat 2018 22:57
ÖG
Soru Sahibi

Teşekkür ederim hocam. Probiyotik olarak ne önerirsiniz?

20 Şubat 2018 11:59
Uzm. Dr. Hüseyin Üskül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bakso damla veya maflor damla verebilirsiniz.

20 Şubat 2018 12:01
ÖG
Soru Sahibi

Merhaba hocam. Ece naz a bakso damlayı kaç damla vereyim? Birde bugün hastanede midesi için verdiğiniz hapın yarısını da vereyimmı?

22 Şubat 2018 18:38
Uzm. Dr. Hüseyin Üskül
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bakso damla gunde 1 kez 6 damla. Hap gece yatarken verin

22 Şubat 2018 18:46