ca
Soru Sahibi
28 Eylül 2014 14:44

klitoris ve cevresinde sabun kullanimi liken skleroza neden olur mu

Hocam bundan bir bucuk ay once klitoris ve cevresini banyoda sabunla lifledim ardindan klitorisimde agri ve yanma oldu azaldi suan ama hala o bolgede degisik bir his var doktora gidemedim utandigim icin fakat bu sitedeki jinekolog tahris etmis olabilecegimi soyledi. Bana bi ilac onere bilir misiniz ve liken skleroz olmus olabilir miyim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Sabunla yıkanmaktan liken skleroz olunmaz. Tahriş olmuştur. Bepanthene veya Madecasol türü onarıcı merhemleri birkaç hafta düzenli kullanıp mekanik tahrişten kaçınmanız yeterli olur.

29 Eylül 2014 14:03