ce
Soru Sahibi
22 Temmuz 2014 16:37

kızım

Merhaba Hocam, kızım 4ay 15günlük 2 ay önce başnı kontrol ederken başının arkasında ensesinde minik şişlikler fark ettim birisi sağda birisi hemen üstünde diğeri solda minik ama sağdaki şişliğin bir tanesi biraz büyük nohut kadar kaygan elime geliyor doktorumuza gösterdim bu dönemdeki bebeklerde olabileceğini lenf nodu olduğunu çok büyük olmadığı sürece önemli olmadığını ve bunların hiç geçmeyebileceğini söyledi ben takip ediyorum hiç büyümüyorlar ama geçmiyorlarda... ayrıca dün kontrol ederken kolunun altında da mercimekten küçük minik bir şişlik hissettim canım çok sıkıldı...Bu arada Hocam 4. ayın sonunda ikinci rota aşısını ve diğer aşılarını yaptırdım... doğduğunda 3470 gr. 50 cm di şimdi 7000gr ve 69 cm emziriyorum arada bir de yoğurt veriyorum. gözlerinde alerji gibi sulanma ve sarı akıntı oluyor bazen ve arada burnu tıkanıyor, bir kerede grip oldu 3. ayında ama ateş kilo kaybı gibi durumlarımız hiç olmadı ve genel durumu iyi, ben korkuyorum ciddi bişey olabilirmi sizce ne yapmalıyım beni aydınlatırsanız çok sevinirim teşekkürler....

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sibel Kılıçaslan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Gelişmesi iyi ve aynı doktorunuzun söylediği gibi bu lenf bezeleri fizyolojik olarak görülebilir,bunları önemsemeyin.

22 Temmuz 2014 16:54