ug
Soru Sahibi
8 Temmuz 2014 12:58

kızım 65 gunlukbogazın sag tarafında kıtle gıbı bıse ele gelıyor

merhaba 65gunluk kızım var boğazının sag tarafında kıtle gıbı ıse elıme geldı foktor boğaz ultrasonu cektı sonuç:her 2tiroid boyut ekojenitesi normaldir.solid veya kistik lezyon saptanmamıştır.her 2 submandibuler ve parotis gland boyut ekojeniteleri normaldir.solid kistik saptanmamıştır.sagda tiroid dokusu süperior anteriorunda yaklaşık 9x27mmboyutunda nonhomajen ekojenitede santral kanlanması bulunan solid kitlesel lezyon izlenmektedir.öncelıkle lam düşünülmüştür.hocam tek cocugum var doktorumuz korkulcak bıse olmadığını kitlenın kaybolabılecegını 2ay daha takıp edelım dedı sonuç sızce kotu mu cok korkuyorum allah rızası ıcın aydınlatır mısınız benı 2 gundıur kızıma kotu bıse olcak dıye kalp atışlarım 150lere cıktı hürmetler hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Akçay
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

merhaba, doktorunuza güvenebilirsiniz. takip gerekmektedir. eğer alınacak boyutta olsa idi doktorunuz ameliyat önerirdi. siz takibi aksatmayın. bir genel cerrahi uzmanı ile de görüşebilirsiniz. geçmiş olsun.

9 Temmuz 2014 14:14