AF
Soru Sahibi
5 Nisan 2015 16:48

Kist veya salgı bezi şişmesi

Mrb hocam grip oluğum zamanlarda yoğun bit antibiyotik kullanımım oldu daha sonra vulvada mantar reaksiyonu oldu antibiyotik ve krem kullandım sürerken ayna ile baktığımda sol dudak altında şişlik farkettim mercimek tanesi büyüklüğünde sıktı olabilir şişebilir salgı bezi olabilir ben sorduktan sonra bartolin mi diye oda olabilir dedi istersen alalım dedi 1hfta içinde büyüme Yada küçülme olmak nidazol diye bir ilaç verdi ne yapmam lazım hocam korktum bende izleyeceğin yolu veya nedenini anlamış değilim bana yok gösterirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Esra Ayşin Tonguç
Kadın Hastalıkları ve Doğum

bartolın olduğunu zannetmıyorum.ilacın sonucunu görelim.hemen mudahale yaptırmayın

6 Nisan 2015 08:28