ÇE
Soru Sahibi
3 Aralık 2013 11:03

kımyadsal sıvılar

2 yasınd aoğlum var.annem bakıyor cok yaramaz cok.eline bir anlık spreylı markalı bir temızlık sisesi almıs.bakmıs yuzu kuru üstü kuru.ve bana olaydan 15 gun sonra söyledi.bu markalı kutununu üzerinde küçüktür yuzde 5 nonıyonık ve anıyonık madde yazıyor.bir iki kez fısfıs yaptıgını farzedersek yemek borusunda bir darlık yapsaar belirit verirmiydi.yıyor içiyor neseli.ilk günler belirti vermeyebilirmiş.ama 21 gununu sonunda belirti kesin veririmiş.15 gun gecti.bir haftadaha takıp edicem bir sıkıntı yoksa rahat edeyımmı aydın hocam.anıyonık nonıyonık küçüktür yuzde 5 yakıcımı.markalı ürünlerin güvenlik sınırları içind eldugunu söylüyorlar.acıkta satılanlarda oranlar yuksek ve belirismiş.bilginize ihtiyacım var.bir şüphe bizimkiisi.ve zaten olaydan 15 gun sonra öğrendim.21 gununu sonunda emin olabiliriz derseniz doktora götürüp anestezı veridirip film cektirmek bilmiyorum gerek varmı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Aydın Yağmurlu
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi (Cerrahi)

Çok büyük ihtimalle bir yanık oluşmadığını düşüüyorum ama yine de yutma ile ilgili sorunlar olursa doktorunuzla temasa geçmenizde fayda var.

3 Aralık 2013 15:39