ÖE
Soru Sahibi
20 Ekim 2017 16:28

Kıl dönmesinden sonraki yatma pozisyonu

Hocam ben 2 gün önce kıl dönemdi ameliyatı oldum Doktorum bana sırt üstü yatmamı söyledi ama çok acıyı yatamıyorum ne yapmalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Alp Yıldız
Genel Cerrahi , Proktoloji

Kıl dönmesi (pilonidal sinüs) nedeniyle farklı operasyonlar uygulanabilir.Rhomboid eksizyon limberg flep uygulamasında sırt üstü yatmayı önermezken,cleft lift operasyonu sonrası sırt üstü yatmayı önerebiliriz..yapılan uygulama ve doktorunuz en uygun önerileri sunacaktır..Geçmiş olsun

21 Ekim 2017 20:59