İS
Soru Sahibi
22 Eylül 2017 01:22

Kifoz, fıtık...

Merhabalar, 23 yaşında, 1.72 boyunda bir kadınım. Bacağımda ağrı sebebiyle doktora gittim ve mr ve röntgen sonuçlarıma göre, boyunda düzleşme, boyun fıtığı, sol omuzda düşüklük, bel fıtığı, hafif düzeyde kalçanın yuvasında bulunmaması ve postural kifoz tanımları aldım daha aldıysam da hatırlamıyorum. Korse kullanıyorum, fizik tedaviye başlayacağım, yüzme ve platese gideceğim, ne kadarı ne düzeyde iyi olur, muhtemelen ilerde ciddi sorunlar yaşarım sanırım? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Süleyman Altun
Ortopedi ve Travmatoloji

Öncelikle çok geçmiş olsun, bahsettiğiniz rahatsızlıklar için ne seviyede olduğu önemli yüzme sağlık için faydalı bir spordur tavsiye ederim , ancak şikayetlerinizin tedavi planlaması için iyi bir fizik muayene tavsiye ediyorum

25 Ekim 2017 11:34