YG
Soru Sahibi
28 Aralık 2013 12:19

kesi sonrası siyanoz

meraba hocam iyi akşamlar geçenler de sağ el 2. parmakta derin kesisi olan bir hastame sutur attım hastanın grafisi ve tentonların da herhangi bir sıkıntı yoktu. suturu cilt altı ve cilt olarak attım ve kapattım hasta iki sonra pansumana geldiğinde hafif siyanotik ve iğne batırınca tepki vermiyordu. ama dolaşım orta derecede vardı. ben lokal anestezi olarak jetokain kullandım acaba jetokain komplikasyonu mu? hastaya plastik cerrahi önerdim ve aspirin başlamış her geçen gün siyanoz artıyo nasıl bir yol izlemeliyim acil yardım ederseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İbrahim Oskui
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

sevgili Gökhan bey,doktor beyi *** *** ** 09dan ararsanız size yardımcı olacaktır.

28 Aralık 2013 12:21